Fundacja im. Józefa i Jadwigi Chełmowskich otrzymała dofinansowanie z Powiatu Chojnickiego na realizację zadania publicznego pn. “Wzmacnianie”. W ramach tego projektu chcielibyśmy zaprosić Mieszkańców Powiatu Chojnickiego do odwiedzenia Fundacji im. Józefa i Jadwigi Chełmowskich w Brusach-Jagliach, gdzie żył i tworzył jeden z bardziej znanych mieszkańców południowych Kaszub. W sezonie letnim nie brakuje zwiedzających, ale prawdą jest że w większości są to turyści z daleka, szukający atrakcyjnych miejsc w naszym regionie.

Akcja “Wzmacnianie” to idea, która zrodziła się w odniesieniu do powyższych obserwacji.

  • Być może chciałaś/eś tutaj zawitać, ale do tej pory trudno było to zrealizować.
  • Być może byłaś/eś tu nie raz,  ale czujesz, że potrzebujesz wrócić.
  • Możliwe również, że to dla Ciebie całkowicie nowość.

Specjalnie dla mieszkańców Powiatu Chojnickiego otwieramy terminarz online. Wybierz odpowiadający Tobie termin i zrealizuj gratisowe odwiedziny! Na gości czeka opowieść i drobna pamiątka w prezencie.

W ramach akcji „Wzmacnianie” będziemy mogli wzmocnić czyli nasycić żywicą przygotowane wcześniej rzeźby i zaprezentować Wam, że sztuka Chełmowskiego może wzmacniać naszą regionalną tożsamość! Akcja ta ma również za zadanie poszerzać wiedzę o potrzebie ochrony dziedzictwa regionu.

Oczywiście wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa, dlatego oferujemy odwiedziny indywidualne, w parach czy rodzinne do 5 osób.

Zadbamy, by goście mieli Skansen tylko dla siebie (nie to co latem, gdy grupa goni grupę). Tutaj odsyłamy do terminarza odwiedzin w zakładce umów spotkanie, by wpisywać się na wybrany dzień i godzinę. 

Akcja jest dofinansowana z środków Powiatu Chojnickiego i potrwa do 20 grudnia br.