Piknik rodzinny „Złapmy żywioły po raz drugi” odbył się w przedwczorajsze piękne sobotnie popołudnie. Rozpoczęło go przywitanie odrestaurowanych wiatraczków postaciowych autorstwa Józefa Chełmowskiego, nad którymi pracowała konserwatorka Agnieszka Maria Szymańska.

🦋

Prace witaliśmy wspólnie z Panem Burmistrzem Witoldem Ossowskim i Panią dyrektor CKiB w Brusach Anną Orlikowską oraz mieszkańcami regionu Brus.

🦋

Można rzec, że pogodę i aurę KTOŚ zamówił 🙂 – Idealne warunki do piknikowania.

Wielu z gości znalazło zaciszne miejsce w ogrodzie, by rozłożyć kocyk i bez skrupułów odpocząć. We współczesnym świecie taki czas to prawdziwy luksus 🙂

🦋

Dzieci w asyście rodziców stworzyły własne wiatraczki.

Chętni skorzystali z wesołych zabaw z animatorami – dziękujemy pani Karolinie za wszystkie cudnie pomalowane buzie, tatuaże i zabawy dla dzieci oraz panu Adamowi za konkursy, nagrody i nieocenione wsparcie przy nagłośnieniu.

🦋

O strawę zadbały Panie z KGW Leśno. Ich pyszności przypadły do gustu i małym i dużym smakoszom.

🦋

Na wytrwałych piknikowiczów czekała nagroda: „Kaszubski Kosmos”. Spektakl zrealizowany przez Fundację Pomysłodalnia był prawdziwym widowiskiem. Ciężko ująć w słowach i fotografiach przeżycia, których dostarczył spektakl. Esencją były malowidła na rekwizytach, które wyniosły sztukę Józefa Chełmowskiego do innego wymiaru.

🦋

Dziękujemy Miastu i Gminie Brusy za dofinansowanie zadania.

Mamy nadzieje, że spotkamy się po raz trzeci już za rok!