Zwiedzanie

Zwiedzanie

Zapraszamy do domostwa Chełmowskich na spotkanie ze sztuką i filozofią życia w józefowym wydaniu.
W sezonie letnim od maja do końca września można odwiedzać nas od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-18:00 oraz w niedzielę w godzinach 11:00-17:00.

Poza sezonem przewodnik dostępny po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się. 

Zwiedzanie samodzielne

Wstęp na teren skansenu jest bezpłatny. Możesz do woli, we własnym zakresie, zgłębiać rozsianą po ogrodach i zakamarkach podwórza sztukę. Będziesz miał możliwość darmowego wypożyczenia folderu ze ścieżką zwiedzania “Tajemnice wyobraźni Józefa Chełmowskiego”. Pamiętaj, by odłożyć go na miejsce – posłuży kolejnym gościom.

Zwiedzanie z przewodnikiem

Jeśli poczujesz niedosyt możesz zamówić obsługę przewodnika, który oprowadzi również po pracowniach i galerii w domu rodzinnym artysty. Z oprowadzającym podyskutujecie o Chełmowskim lub zwyczajnie posłuchacie niebanalnych opowieści. Jeśli chcesz mieć pewność, że przewodnik będzie do twojej dyspozycji skontaktuj się z nami przed przyjazdem.

Cennik za usługę przewodnika:

10 zł od osoby (dzieci do lat 5 – bezpłatnie)
lub 150 zł od grupy zorganizowanej (do 20 osób)

Prelekcja wyjazdowa 300 zł plus koszt dojazdu

Zapraszamy do zakupów w mini sklepiku z pamiątkami na miejscu.

Pozyskane fundusze w całości przeznaczamy na cele statutowe Fundacji tj. zachowanie, utrzymanie oraz promocję i rozwój turystyczny skansenu jak i ochronę spuścizny życia twórczego artysty Józefa Chełmowskiego.