Wspieraj

Wspieraj

Wszyscy są zgodni, że ochrona zbiorów jest potrzebna natychmiast. Józef Chełmowski swoich dzieł nie konserwował. Tym które wystawiał w plenerze pozwalał niejako przechodzić cykl życia w zgodzie z naturą. O trwałości decydował gatunek drewna. Niejedna praca została wymieniona na nową przez samego mistrza. Zdarzyło się, że te podniszczone otrzymywały nowe kolory lub były skracane (nawet o połowę!). W twórczości Chełmowskiego chodziło o przekaz i o radość tworzenia. Mawiał “każde pokolenie ma swoje dzieła” oddając poniekąd decyzję co począć z całym dorobkiem.

Fundacja została powołana w głównej mierze, by chronić spuściznę Jadwigi i Józefa Chełmowskich, a jako organizacja pozarządowa może ubiegać się o środki publiczne. Jednak pomoc darczyńców jest równie ważna! Dlatego bardzo dziękujemy tym, którzy już nas wsparli i tym, którzy pomagają stale. Nie od dziś wiadomo, że siła tkwi w grupie, więc drobne wsparcie otrzymywane systematycznie i od wielu może przynieść wymierny efekt.

Jak pomagać? Każdy chętny do włączenia się w misję Fundacji może wybrać optymalną formę włączenia się w działalność na rzecz lokalnej kultury, sztuki, turystyki i stać się jej częścią. Satysfakcja z pomocy to wartość dodana!

 

Darowizna

Pomóż skansenowi wpłacając darowiznę. Środki, które przekażesz w całości przekazane zostaną na realizację celów statutowych Fundacji. Każda złotówka się liczy!

Wolontariat

Jesteś osobą, która chce robić coś dla innych? Misja Fundacji jest Ci bliska? Masz talenty, którymi chciałbyś się podzielić? Zachęcamy do współpracy! Skontaktuj się z nami i dowiedz się, co możemy Ci zaoferować.

Pomagaj za darmo z FaniMani

Wiesz, że możesz wspierać również naszą organizację przy tak zwyczajnej sprawie jak robienie zakupów w Internecie? Pomagasz aktywując wsparcie dla organizacji na FaniMani.pl.

Rejestrując się przez naszą stronę możesz mieć możliwość podglądu wymiaru swojego zakupowego wsparcia oraz liczby osób, które dzięki Tobie zaczęły również pomagać! A każdy nowy zalogowany przez link pomagacz to 5 zł extra przekazane przez FaniMani dla organizacji.

Można również ustawić przypominajkę. To bardzo proste, a Twoja przeglądarka przypomni Ci, że jak zakupy to z FaniMani.pl – zobacz więcej.

Zbiórka publiczna

Na miejscu prowadzimy zbiórkę publiczną. Możesz wesprzeć fundację jednorazowym datkiem do puszki przy okazji wizyty w skansenie. Dochód z puszki jest w całości przeznaczany na cele statutowe fundacji.

Zakupy w naszym sklepie

W skansenie możesz kupić pamiątkę z reprodukcją prac Józefa Chełmowskiego. Sklepik funkcjonuje głównie w sezonie letnim.